Hírek
2017. Február 23. 14:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Visszavonulóban az influenzajárvány

Visszavonulóban van az influenzajárvány az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb tájékoztatása szerint.
Az országban visszavonulóban van az influenzajárvány, a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés szerint február 13-19. között 44 ezer ember fordult orvoshoz influenzaszerű megbetegedés miatt, amely 33,5 százalékkal kevesebb, mint az előző héten - derül ki az Országos Epidemiológiai Központ legfrissebb tájékoztatójából.
Közölték, a 7. héten - Heves megye kivételével - valamennyi területen csökkent az influenzaszerű megbetegedésekkel orvoshoz fordulók száma, és a betegséget változatlanul a 3-14 éves gyermekek között diagnosztizálták a leggyakrabban.
A laboratóriumi eredmények többségében az influenza A vírust azonosították.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót