Hírek
2025. Január 13. 07:45, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Viharos szél és hózáporok - Ilyen hetünk lesz

Egyes helyeken hózáporral indul a hétfő Magyarországon, de délután már nem várható számottevő csapadék. A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. Kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várhat
Hétfőre virradóan jobbára felhős idő várható, főleg a Dunától keletre lehetnek kevésbé felhős tájak, valamint időszakok is. Hózáporok – nagyobb eséllyel továbbra is északkeleten – előfordulhatnak – írja előrejelzésében a HungaroMet Zrt.
Az északnyugati, északi szél sokfelé lesz élénk, a Dunántúlon erős, helyenként viharos közeli. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában mínusz 5 és 0 fok között alakul, a szélvédett, fagyzugos helyeken lehet ennél hidegebb.
Napközben a Dunántúlon erősebben felhős időszakok és területek egyaránt lesznek, másutt viszont kevesebb felhő ígérkezik. Számottevő csapadék nem valószínű. Az északi, északkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik.
A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. A hétfői napon kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várható, így nem adtak ki figyelmeztető előrejelzést.
Az orvosmeteorológia szerint hétfőn már anticiklon határozza meg térségünk időjárását, ezért fronthatással nem kell számolni az arra érzékenyeknek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 17. 07:06, péntek | Belföld
Október 23. - Változatos programokkal várja az érdeklődőket a Terror Háza Múzeum
2025. Október 17. 07:03, péntek | Belföld
Vitályos Eszter szerint háborúba vinné a magyar fiatalokat a Tisza
Nem akarjuk, hogy a fiainkat Ukrajnába vigye a Tisza, ez nem a mi háborúnk. Mint egy 22 éves fiú édesanyja ezért én is aláírom a Nem a mi háborúnk petíciót - tette közzé a kormányszóvivő csütörtöki Facebook-posztjában.
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Orbán Viktor telefonon egyeztetett Donald Trumppal
2025. Október 17. 07:02, péntek | Belföld
Donald Trump szerint két héten belül lehet találkozója Vlagyimir Putyinnal Budapesten
Donald Trump szerint két héten belül létrejöhet a találkozója Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Budapesten. Az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt csütörtökön.