Hírek
2015. Május 21. 07:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Károkat okozott a vihar több helyen
A Magyarországon átvonuló vihar szerdán éjjel több településen kárt okozott.
A vihar miatt kialakult üzemzavarok következtében szünetel az áramszolgáltatás a Nógrád megyei Patak, Dejtár és Ipolyszög teljes területén, valamint Bánk egy részén - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF). A kimaradás több mint kétezer fogyasztót érint. A hiba elhárításán már dolgoznak a szolgáltató szakemberei.
Egy csévharaszti családi házba szerdán késő este villám csapott. Ennek következtében tűz keletkezett a tetőtérben, amit a lakók eloltottak. Az időközben kiérkező monori hivatásos tűzoltók átvizsgálták a tetőtéret, de lánggal égést már nem tapasztaltak. Személyi sérülés nem történt.
Budapest XXII. kerületében, a Zentai úton parkoló autóra, valamint egy vezetékre dőlt egy fa, a fővárosi hivatásos tűzoltók vonultak a helyszínre, hogy elhárítsák a veszélyt - derül ki az OKF közleményeiből.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Március 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha ukránbarát kormányt választunk, adósrabszolgává tesznek benneteket
2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld
MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
