Hírek
2012. Július 07. 20:48, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Vihar - Az ország nagyobbik részére elsőfokú riasztást adtak ki a zivatarok miatt
A várható heves zivatarok miatt az ország jelentős részére elsőfokú riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szombat este.
A meteorológiai szolgálat veszélyjelzése szerint tizenkét megye több térségében, köztük a fővárosban is citromsárga, vagyis elsőfokú riasztás van érvényben. E szerint a következő 1-3 órában Nógrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád, Bács-Kiskun, Baranya, Pest, Fejér, Veszprém és Komárom-Esztergom megye teljes területén, valamint Borsod-Abaúj-Zemplén és Győr-Moson-Sopron megye több térségében és Budapest teljes területén is számítani lehet heves zivatarokra, illetve felhőszakadásra. A meteorológiai szolgálat a honlapján azt írta: az éjszaka elsősorban a középső országrészben, illetve a Dunától keletre fordulhat elő helyenként zivatar, amelyet viharos, óránként 60-75 kilométeres erősségű szél, jégeső és felhőszakadás kísérhet. Rövid idő alatt akár 20-40 milliméter eső is hullhat. A késő esti órákig előfordulhat, hogy egy-egy zivatart akár óránkénti 75-90 kilométeres erősségű széllökések is kísérnek. Hozzátették: vasárnap a keleti országrészben és északnyugaton valószínű zivatar kialakulása. Ekkor viharos, akár óránkénti 90 kilométeres erősségű széllökésekre, jégesőre, illetve felhőszakadásra elsősorban északkeleten kell számítani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
