Hírek
2018. Június 17. 14:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Versenyt hirdettek a Magyarország legszebb birtoka cím elnyerésére
Hét kategóriában keresik Magyarország legszebb birtokát, a versenyt idén rendezik meg másodszorra - mondta el Mátrai Zoltán agrármérnök, címzetes egyetemi docens, a verseny főszervezője az M1 aktuális csatornán vasárnap.
A versenyben az olyan hagyományos művelési ágak, mint az állattenyésztés, kertészet, gyümölcsös vagy kertészet mellett a precíziós gazdálkodás kategóriájában is indulnak a díjért - tette hozzá a szakember.
A zsűrizésnél fontos szempont többek között a birtok infrastruktúrája, megközelíthetősége - mondta Mátrai Zoltán.
Baranyi Szabolcs, a Groupama Biztosító mezőgazdasági üzleti igazgatója a főtámogató képviseletében elmondta: nemcsak a virágos porta számít, hanem, az is ami mögötte van.
A verseny fővédnöke Jakab István, az Országgyűlés alelnöke, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségével (Magosz) elnöke.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
