Városlista
2025. augusztus 11, hétfő - Zsuzsanna

Hírek

2015. November 02. 07:38, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Várhatóan az év végi kiskereskedelmi forgalom is bővülni fog

Várhatóan az év végi kiskereskedelmi forgalom is bővülni fog

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) várakozásai szerint a novemberi és decemberi kiskereskedelmi forgalom is meghaladja majd az előző év azonos időszakit.

Lenner Áron, a szaktárca belgazdaságért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán vasárnap este azt mondta, a kiskereskedelmi forgalom bővülése trendszerű, 26 hónapja folyamatosan növekszik, ezért nincs ok kételkedni abban, hogy az év végi adatok is jól alakulnak.

A háttérben a helyettes államtitkár szerint az áll, hogy a gazdaság bővülésével és a reálbérek növekedésével párhuzamosan többet vásárolnak az emberek.

Kiemelte, hogy az online kiskereskedelem 28 százalékkal bővült, ennek oka, hogy az emberek már megszokták a megbízható online boltokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld

Folytatódik a hőség a héten

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.

2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld

Újra működik az EESZT

Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.

2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld

Megélénkülőben az ingatlanpiac

Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót