Városlista
2025. június 27, péntek - László

Hírek

2020. Május 21. 11:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: facebook.com/szijjarto.peter.official/

Újabb átkelő nyílt meg a magyar-román határon

Újabb átkelő nyílt meg a magyar-román határon

Újabb átkelő nyílt meg a magyar-román határon csütörtök reggel, ezúttal Nyírábrány és Érmihályfalva között - közölte a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalán.

Szijjártó Péter azt írta, szerdán sikerre vezettek a kétoldalú határrendészeti egyeztetések, így reggel 6 órától újabb - már a tizenegyedik - átkelőhely nyílt újra Románia és Magyarország határán.

Az átkelőt a két ország állampolgárai használhatják a kishatárforgalom szabályai szerint.

"Tasó László képviselőtársam kitartó lobbizásának köszönhetően a környékben élőknek ezentúl nem kell hosszú kerülőt tenniük, ha át akarnak menni a határ túloldalára" - jelezte Szijjártó Péter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 27. 07:25, péntek | Belföld

Pride - ORFK: a szervezőké a felelősség

2025. Június 27. 07:23, péntek | Belföld

Átmenetileg enyhül a kánikula a hévégére

Átmenetileg enyhül a kánikula a hétvégére, a hőmérséklet csúcsértéke 30 Celsius-fok körül alakul.

2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld

Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik

Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél

2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk