Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2022. Március 05. 06:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: katasztrófavédelem

Tovább bővül a tűzgyújtási tilalom alá vont terület Magyarországon

Tovább bővül a tűzgyújtási tilalom alá vont terület Magyarországon

A hűvös, csapadékszegény időjárás miatt szombattól újabb öt megyére - Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest, Somogy és Szolnok megyékre - terjeszti ki a hatóság a tűzgyújtási tilalmat

- közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) pénteken az MTI-vel.

Azt írták, a korábban elrendelt korlátozás változatlanul érvényben marad Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Heves, Nógrád és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében.

Számottevő, országos csapadék továbbra sem várható - hívták fel a figyelmet.

Kiemelték, hogy "a tűzesetek nagy részét a gondatlan és szándékos emberi gyújtogatás okozza, ami első lépésben nádasokat, gyepterületeket érint, de ezek a tüzek ugrótűz formájában akár az erdőterületekre is könnyen átterjedhetnek". Különösen a fiatal erdőfelújítások és erdőtelepítések veszélyeztetettek - fűzték hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.