Hírek
2020. Február 06. 15:11, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Tombol szél a horvátországi tengermelléken

Tovább tombol a viharos erejű szél a horvátországi tengermelléken: Zárában (Zadar) összedőlt egy óriásdaru, a Kastelai-öbölben elszabadult egy tankerhajó, Brac szigetén pedig csónakokat vetett a víz az úttestre
- írta a Slobodna Dalmacija című horvát regionális napilap csütörtökön.
A nagy erejű széllökések miatt a Zágráb-Split autópályát lezárták a kamion- és buszforgalom előtt, a sztráda többi részén pedig sebességkorlátozást rendeltek el a száz kilométer per órást meghaladó széllökések miatt. Az autópályákon csütörtökre virradóra több kamiont is felborított a szél.
Splitben az erős szél fákat döntött ki, háztetőket, hirdetőtáblákat, balkonokat szakított le, és autókat rongált meg.
A pági hídon a 217 kilométer per órás, a Biokovo Nemzeti Park legmagasabb csúcsán, a Szent György (Sveti Jure) csúcson 201 kilométer per órás széllökéseket mértek. Szerdán ugyanott 270 kilométer per órás szelet mértek, ami rekord.
Dalmáciában és a Kvarner-öbölben szerda óta a legmagasabb fokozatú, vörös riasztás van érvényben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében