Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2021. Augusztus 13. 10:28, péntek | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Többen meghaltak egy közép-kínai városban heves esőzések miatt

Többen meghaltak egy közép-kínai városban heves esőzések miatt

Többen meghaltak a közép-kínai Hupej tartomány Liulin városában, miután a települést két napon át heves esőzések sújtották - jelentette pénteken a CGTN kínai székhelyű, nemzetközi hírcsatorna.

A helyi hatóságok közlése szerint az esőzések következtében 21 ember veszítette életét, és a mentőcsapatok további négy eltűntet keresnek. A viharos időjárás több mint nyolcezer embert érintett, 2700-nál is több házban tett kárt, továbbá áramkimaradásokat okozott.

Liulinban szerda 21 óra és csütörtök 9 óra között összesen 503 milliméter csapadék zúdult le, a városban felgyülemlett víz átlagos szintje pedig elérte a 3 és fél métert.

A múlt héten a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban voltak heves esőzések, amelyek következtében mintegy 80 ezer embernek kellett elhagynia otthonát.

A múlt hónapban pedig a közép-kínai Honan tartományt sújtották súlyos esőzések. Az áradásokban több mint 300 ember veszítette életét. Az áradások a legtöbb áldozatot a tartomány székhelyén, Csengcsouban követelték, ahol július 20-án rekordmennyiségű csapadék esett, folyókká változtatva az utcákat, és elárasztva a város egyik metróvonalát is.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld

Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt

Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.