Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2020. Szeptember 17. 08:49, csütörtök | Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Balázs Attila

Többen megfertőződtek egy nyíregyházi idősotthonban

Többen megfertőződtek egy nyíregyházi idősotthonban

Többen megfertőződtek koronavírussal a nyíregyházi Tündérkert Szeretetotthonban, a szerdán a helyszínre vezényelt járványügyi bevetési egység megkezdte az intézmény fertőtlenítését.

Az MTI tudósítójának információi szerint a Tünde utcai, magánfenntartású szeretetotthonban 21 fertőzöttet találtak. Az épülethez szerdán délután katonai járművek érkeztek, amelyekről fertőtlenítőszereket és eszközöket pakoltak le a katonák.

Urbán Levente, a Magyar Honvédség 93. Petőfi Sándor Vegyivédelmi Zászlóaljának századosa a helyszínen újságíróknak elmondta, az idősotthon fertőtlenítésére egy biológiai mentesítő csoport érkezett.

A honvédség április 12-e óta folyamatosan végzi a fertőtlenítést az idősotthonokban és a kórházakban, ugyanezt a feladatot végzi el az ide kirendelt egység is - mondta. A százados tájékoztatása szerint a folyamatot teljes védőruházatban, két ütemben hajtja végre az állomány, elsőként egy melegködképzős hidrogén-peroxid és nátrium hipoklorid alapú, majd egy másik típusú fertőtlenítőszerrel permetezik le a lakószobákat, a vizesblokkokat, az orvosi helyiségeket és más közösségi tereket.



Az MTI megpróbálta elérni a Tündérkert Szeretetotthon tulajdonosát, de az intézményben senki sem vette fel a telefont.

Az utcán várakozó asszony, az egyik idős ápolt hozzátartozója elmondta, egy héttel ezelőtt hallották, hogy az egyik dolgozó tesztje lett pozitív, az eredményt követően pedig tegnapelőtt mindenkit leteszteltek, majd fertőtlenítettek az otthonban. Állítólag 24 ember lett koronavírus-pozitív - tette hozzá.

A szeretetotthon honlapja szerint a bentlakásos intézmény 2009-től működik Nyíregyházán, az épületet ötven ember gondozására alakították ki. Az intézmény orvosi szobával, szabadidős és közösségi helyiségekkel, állandó orvosi ügyelettel, rendszeres háziorvosi szolgálattal és igény esetén széleskörű szakorvosi jelenléttel szolgálja lakóit - olvasható a honlapon.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól

A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld

Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására

A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.