Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2018. Március 22. 12:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Több mint 3 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord

Több mint 3 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord

Több mint 3 Celsius-fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord csütörtökön - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.

Kifejtették: mostanáig a március 22-én mért legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 12 fok volt, amit a "szokásos" Nógrád megyei Zabarban regisztráltak 2003-ban. Most hajnalra viszont - a hóval borított - Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban mínusz 13,4, míg Nyírlugoson mínusz 15,2 fokig süllyedt a hőmérséklet.

Hozzátették, hogy kis eséllyel éjszaka is megdőlhet az országos hidegrekord. A jelenleg érvényes csúcs mínusz 11,7 fok, amit szintén 2003-ban Zabarban mértek.

Az előrejelzés szerint a következő napokban is többfelé várhatók mínuszok. Fokozatosan melegszik ugyanakkor a levegő, napközben többfelé 10 fok körül alakulhatnak a maximumértékek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld

MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe

A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van

2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld

NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan

Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.