Hírek
2023. Január 10. 12:03, kedd |
Belföld
Forrás: NAV
Több mint 1000 liter hamis mosószert találtak a pénzügyőrök az M1-esen
Több mint ezer liter hamis mosószert találtak egy teherautóban munkatársaink. Az ismeretlen származású és összetételű tisztítószereket lefoglalták.
Szakértők szerint az egészségre is ártalmas lehet az olcsón kínált, hamis folyékony mosószer.
Tömve volt egy szlovák furgon folyékony mosószerrel, amikor a pénzügyőrök megállították az M1-es autópálya Komárom-Esztergom megyei szakaszán. Több mint négyszáz flakon hamisított, Ariel márkajelzésű tisztítószer volt az autóban. A két szlovák férfi – sofőr és útitársa – Ausztria felé tartott. A furgon vezetője azt mondta, a tisztítószer fele az övé, másik fele az utasáé. Később mindketten elismerték, hogy az internetről rendelték az árut, és hosszas alkudozás után a kínált árnál jelentősen olcsóbban jutottak a mosószerekhez.
A termékek hamisítványok, amelyeket a védjegy tulajdonosának engedélye nélkül hoztak forgalomba. A több mint egymillió forint értékű árut munkatársaink lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértésének bűntette miatt eljárást indítottak.
A hamis vegyszerek egészségügyi kockázatot is jelenthetnek, ezért is fontos a kiszűrésük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
