Hírek
2018. Április 24. 07:20, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Több halálos áldozata is van a járókelők közé hajtó kisteherautónak Torontóban

Kilenc ember életét vesztette és tizenhatan megsérültek, amikor járókelők közé hajtott egy fehér kisteherautó hétfőn Toronto belvárosában - közölte Peter Yuen, a kanadai nagyváros rendőrfőnöke sajtókonferenciáján.
Yuen szerint a sofőrt őrizetbe vették. Indítékát még vizsgálják a hatóságok. A gyanúsítottal kapcsolatosan egyelőre nem közöltek részleteket. Értesülések szerint a fehér kisteherautó bérelt jármű volt.
Az incidens helyszínéhez közeli Sunnybrook Health Services Centre közlése szerint öt sérült kritikus állapotban van.
Justin Trudeau kanadai miniszterelnök újságíróknak elmondta: a hatóságok vizsgálják a történteket, az ügyben további információkat a lehető leghamarább közzé teszik majd.
Egy szemtanú a CNN hírtelevíziónak arról számolt be, hogy számára úgy tűnt, a sofőr szándékosan hajtott neki járókelőknek a mintegy 1,6 kilométer hosszú útszakaszon.
Az incidens ebédszüneti időben történt, amikor forgalmasak voltak az utcák.
A rendőrség lezárta a Yonge utca és Finch út találkozásánál található kereszteződést, a torontói közlekedésirányító központ pedig felfüggesztette a szolgáltatást az érintett térség alatt áthaladó metróvonalon.
Ralph Goodale közbiztonsági miniszter elhárította, hogy állást foglaljon a történtek indítékával kapcsolatosan. "A nyomozás olyan szakaszában van, hogy nem erősíthetünk meg további információkat" - emelte ki a tárcavezető. "A rendőrség nyilvánvalóan kimerítő vizsgálatot végez, hogy megállapítsa - a szándékokra is kiterjedően - mi történt, s miért történt" - tette hozzá.
Az incidens a legnagyobb kanadai város északi részén, mintegy 30 kilométerre a világ hét legfejlettebb ipari országát tömörítő G7 csoport külügyminiszterei találkozójának helyszínétől történt.
Egyelőre még nem világos, hogy szándékos cselekmény, vagy baleset történt-e.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében