Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2019. Március 18. 11:04, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tizenkét nap múlva lejár a Brexit-határidő

Tizenkét nap múlva lejár a Brexit-határidő

Tizenkét nap van hátra a Brexitig, de egyelőre nem látni, hogy pontosan mi fog történni – mondta Gálik Zoltán, a Corvinus Egyetem docense hétfő reggel az M1-en.

A docens szerint az is előfordulhat, hogy Nagy-Britannia megállapodás nélkül válik ki, az is, hogy a hátralévő időben elfogadják a megállapodástervezetet (amit már kétszer elutasított a brit parlament), s a lehetőségek között van, hogy újabb bizalmatlansági indítványt nyújtanak be a kormány ellen, amit egy népszavazás követhet.

Egyelőre nem tekinthető biztosnak a Brexit elhalasztása sem, hiszen ehhez Nagy-Britanniában meg kellene változtatni a vonatkozó törvényt, és az Európai Uniónak is bele kellene egyeznie – jegyezte meg Gálik Zoltán.

Címkék: brexit

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld

Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók

Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében