Hírek
2013. Április 16. 08:59, kedd |
Életmód
Forrás: InfoVáros
Tisza-tavi egészséghétvége
A hosszú tél elmúltával, a beköszöntő tavasz érintése energiával tölti fel testünket és lelkünket. Egészségünk megőrzése, a tudatos táplálkozás és méregtelenítés, az év ezen időszakában különösen aktuális.
A belső harmónia és egyensúly megtaláláshoz a Tisza – tó partja tökéletes helyszínt biztosít.
A Tisza-tó kiterjedését tekintve, a Kárpát-medence második legnagyobb felületű állóvize. Élővilága egyedülálló, fontos pihenő és táplálkozó helye a vonuló madaraknak, valamint ismét megtalálható és stabil populációt alkot a visszatelepített hód, és a vidra is.
A négy csillagos Hotel Balneum, 51 szobájával és 9 különálló luxus apartmanházzal, ebben a páratlan természeti környezetben várja a vendégeket. A tóparti wellness szállodában fedett és nyitott élményfürdők, szaunavilág és fitness terem segíti a vendégek kikapcsolódását.
Április 26-28 között a Tisza-tavi megújulás jegyében, egészséghétvége várja a vendéget. A táplálkozással kapcsolatos tévhitek eloszlatásában segít Dr. Szalay Viktor, valamint Remek István tart előadást a méz szerepéről az egészséges táplálkozásban – címmel.
A szálloda éttermében, a tudatos táplálkozás szellemében új rendszer kerül bevezetésre. A napi menüben fokozott figyelmet szentelnek az egészséges ételeknek, mind az alapanyag mind az elkészítés tekintetében, és ezt piktogrammal jelzik is a vendégeknek.
A szálloda további egészségcentrikus programokkal is készül. Jógaórák mellett csokis, jeges, pálinkás, sörös, mentás és kávés szauna szeánszokkal teszik felejthetetlenné a hétvégi feltöltődést. Az aktív kikapcsolódás kedvelőinek csónaktúrák, és a Tiszavirág Ártéri Sétaút kínál látnivalókat. A Tisza-tavi Ökocentrum, Európában egyedülálló komplexum, mely egy helyen gyűjti össze, és mutatja be a látogatóknak a természeti környezet gazdag élővilágát. A négyszintes látogatóközpont háromdimenziós vetítőteremmel, állandó kiállításokkal és hatalmas, 735.000 literes édesvízi akváriummal igazi természetközeli élményt nyújt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:27, csütörtök | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a földeken a hóra és a hidegre
A földeken nagy szükség lenne a hóra és a hidegre, de a december őszi, borongós, enyhe időt hozott és még fagy is csak mutatóban volt - írta a HungaroMet Zrt. szerdai agrometeorológiai elemzésében.
2025. December 25. 10:24, csütörtök | Életmód
Influenza - 46 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten tünetekkel
2025. December 24. 10:29, szerda | Életmód
XIV. Leó pápa legalább egynapos tűzszünetet sürgetett az ukrajnai harctéren
Ismételt felhívást intézek az összes jó szándékú emberhez: legalább a Megváltó születése napján tartsanak egy nap békét, a béke napja legyen az egész világon
2025. December 24. 10:20, szerda | Életmód
Így ünnepelnek a Fővárosi Állat- és Növénykert lakói
Az állatoknak is jár az ünneplés.
