Hírek
2011. November 10. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: TeaÜnnep
Teával a nátha ellen
Ebben a zord időjárásban, gyakrabban leszünk betegek, főleg náthásak, mint az év más szakában, de az átmeneti enyhülés sem segít, mert az meg az influenzának kedvez.
Ilyenkor (is) jól jön egy pohár tea, ami segít a betegségek megelőzésben, vagy a már kialakult betegség legyűrésében, de a betegség utáni lábadozás időszakában is. Nézzünk is mindjárt körbe, hogy mely teákra számíthatunk ilyenkor.
• bodza tea
• csipkebogyó tea
• kamilla tea
• hársfa tea
• borsmenta tea
• citromfű tea
• kasvirág (Echinacea) tea
• zöld tea
• mate tea
• lapacho tea
• rooibos tea
Nátha elleni teakeverék:
Hozzávalók: 20 dkg zsálya levél, 20 gramm kakukkfű, 20 gramm ánizs, 15 gramm lándzsás útifű, és 15 gramm édeskömény.
Az alapanyagokat jól keverjük össze, és főzzünk belőlük teát, amit esetleg mézzel édesíthetünk. Kiváló tea megfázásra, sőt köhögésre is. A teakeveréket még kiegészíthetjük bodza és hársfavirággal is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
