Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2015. December 25. 04:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Támogatást kapnak a bölcsődék fenntartói a felsőfokú végzettségű kisgyermeknevelők béréhez

Támogatást kapnak a bölcsődék fenntartói a felsőfokú végzettségű kisgyermeknevelők béréhez

Támogatást kapnak a bölcsődéket fenntartó intézmények a felsőfokú végzettségű bölcsődei kisgyermeknevelők béréhez, a támogatást a Magyar Államkincstártól kell igényelniük.

A legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint az egy kisgyermeknevelő 2016. február-decemberre fizetendő 11 havi béréhez kapcsolódó éves támogatás összege 1 508 760 forint. A támogatást a bölcsőde fenntartója a felsőfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelők béréhez és annak szociális hozzájárulási adójához használhatja fel.

A támogatás a fenntartót a 2016. január 1-je és november 30-a között ténylegesen foglalkoztatott, felsőfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelők időarányosan figyelembe vett, egy tizedesre kerekített száma alapján illeti meg.

A bölcsőde fenntartója lehet települési önkormányzat, gyermekjóléti közfeladatot ellátó intézmény, valamint szolgáltatást fenntartó egyházi jogi személy, civil szervezet, közalapítvány, országos nemzetiségi önkormányzat, települési vagy területi nemzetiségi önkormányzat, gazdasági társaság és a humánszolgáltatást alaptevékenységként végző egyéni vállalkozó, továbbá központi költségvetési szerv és köztestületi költségvetési szerv is.

A rendelet hatálya nem terjed ki az egységes óvoda-bölcsődében foglalkoztatott, felsőfokú végzettséggel rendelkező kisgyermeknevelőkre.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld

Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld

MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon