Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2018. December 29. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Szlovéniában idén 180 embercsempészt tartóztattak le a hatóságok

Szlovéniában idén 180 embercsempészt tartóztattak le a hatóságok

Szlovéniában idén 180 embercsempészt tartóztattak le a hatóságok, amiért illegálisan próbáltak meg migránsokat Horvátországból Szlovéniába szállítani

- mondta a Delo szlovén napilapban pénteken megjelent interjújában a szlovén rendőrség szervezett bűnözés elleni osztályának vezetője.

Tomaz Persolja kiemelte, hogy az embercsempészek mindössze egyharmada szlovén állampolgár, a többi külföldi, sok esetben olyan migráns, aki már kapott menekültstátuszt valamelyik nyugat-európai országban, mint Olaszország, Németország vagy Franciaország.

Az embercsempészek a migránsoktól 300 eurót vagy annál is többet elkérnek fejenként, hogy Horvátországból Szlovéniába juttassák őket - mondta a rendőrtiszt, majd hozzátette: meg kell azonban különböztetni azokat, akik szervezik az embercsempészetet azoktól, akik végzik, utóbbiakat általában a terepen elkapja a rendőrség.

Mint mondta, az elmúlt néhány évben kisebb csoportokat jutottak át a határon illegálisan, helyi vezetők nélkül, mert erre lehetőséget nyújt számukra a technológia, azaz az okostelefonok, amelyek segítségével pontos, berajzolt útvonalakon mozoghatnak.

A legtöbb embercsempészt idén Koper körzetében fogták el a hatóságok, ez a legrövidebb útvonal, amely a Balkánról Olaszországba vezet - hangsúlyozta.

Csaknem harminc "sofőrt" a szlovén-horvát határon, Novo Mesto területén tartóztattak le. Ezen az útvonalon Bosznia-Hercegovinából Károlyváros (Karlovac) megye érintésével vezet az út Szlovéniába, a Kolpa folyón keresztül - húzta alá.

Szlovéniában szervezett embercsempészetért legfeljebb 8 évig terjedő börtönbüntetés és pénzbírság szabható ki.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld

Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók

Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében