Hírek
2012. Február 28. 14:13, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Őssejtekből petesejteket? - új lehetőségek a terméketlenség megoldására
Egy nap lehetővé válik majd, hogy a tudomány végtelen mennyiségű petesejtet biztosítson a terméketlen nők számára - mondják brit kutatók.
Akik megmutatták, hogyan lehetséges olyan őssejteket találni a felnőtt nők szervezetében, amik laboratóriumban spontán új petéket termelnek.
A Nature Medicine című folyóiratban publikált tanulmány szerint további, egereken végzett kísérletek azt mutatták, hogy ezek a peték alkalmasak a megtermékenyítésre.
Egy brit szakértő és csapata talált és különválasztott olyan őssejteket, melyek a termékeny korú nőknél petéket termeltek a petefészkekben. Ezt egy DDX4 nevű protein keresésével valósították meg, amely eltért az őssejtek felszínéhez képest. Ez lehetővé tette a kutatóknak hogy 'kihalásszák' a megfelelő sejteket. Amikor laboratóriumban megnövesztették ezeket, a sejtek spontán érett petéket produkáltak, amelyek úgy néztek ki és úgy viselkedtek, mint a testben található petesejtek. A sejtek érettek voltak és élő emberi petefészek sejtjeivel vették körül őket, amiket egerekbe beültettek - írja a BBC.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
