Hírek
2020. Május 25. 05:00, hétfő |
Külföld
Forrás: Fehér Krisztina, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Spanyolországban nyolcadik napja maradt száz alatt a halálozás

Spanyolországban nyolcadik napja maradt száz alatt az új koronavírus okozta halálozás - tájékoztatott a spanyol egészségügyi minisztérium vasárnap.
Az elmúlt 24 órában 70-en hunytak el a fertőzés következtében, az áldozatok száma elérte a 28 ezer 752-őt.
Egy nap alatt 246-tal lett több regisztrált koronavírusos eset. A SARS-CoV-2 nevű vírust eddig 235 ezer 772 páciensnél mutatták ki a vizsgálatok, amelyből több mint 3,5 milliót végeztek el a spanyol egészségügyi intézményekben.
A kórházban kezeltek száma 86-tal, az intenzív osztályon ápoltaké hárommal emelkedett egy nap alatt. Az első, január végi diagnosztizált eset óta 124 ezer 845 fertőzött került kórházba, közülük 11 ezer 477-en szorultak intenzív terápiára.
Hétfőtől országszerte tovább folytatódnak a járványügyi enyhítések, például Madrid és Barcelona is a lazítások újabb, egyes szakaszába léphet. Ez azt jelenti, hogy több mint két hónap szünet után az éttermek teraszain korlátozott létszámmal megkezdődhet a vendéglátás, engedélyezetté válik a legfeljebb tízfős csoportosulás, a rokonok meglátogatása megyén belül, és kinyithatnak a szállodák is a közös helyiségek mellőzésével.
Az egyes fázis az ország 47 millió lakosa közül 25 millió embert érint, 22 millióan pedig a további könnyítéseket tartalmazó kettes fázisba kerülnek. Ebben a szakaszban létszámkorlátozással megnyithatnak a bevásárlóközpontok, az éttermek zárt részei is, a mozik, és a tengerpartokon ismét lehet strandolni.
Ezzel kapcsolatban az egészségügyi minisztérium ajánlást tett közzé, amelyben javasolja a létszámkorlátozás bevezetését a partokon, a strandolók közötti, legkevesebb kétméteres távolság biztosítását, és egyebek mellett a zuhanyozók, szemetesek, napernyők, nyugágyak fertőtlenítését.
A tengerpartokat egyelőre csak az ott élők élvezhetik, a belföldi utazások továbbra sem engedélyezettek, a lakhely szerinti megyét nem lehet elhagyni. Ennek feloldását június végére ígérik, míg a külföldi turisták előtt várhatóan júliustól nyitják meg az országot.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld
NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára
A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.
2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja
Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.
2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én
Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.
2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld
Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra
Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -