Hírek
2022. Július 08. 09:02, péntek |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Rekord alacsony a Tisza vízállása Szolnoknál
Rekordalacsony a Tisza vízállása Szolnoknál - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) csütörtökön az MTI-vel.
A közlemény szerint a rendszeres mérések kezdete, a 19. század közepe óta nem volt olyan alacsony a Tisza vízállása Szolnoknál, mint csütörtökön: mínusz 280 centiméteres vízállást mértek. Szolnoknál az eddigi legkisebb vízállást 2003. augusztus 21-én mérték, mínusz 279 centimétert.
Az OVF kiemelte: a Tisza vízgyűjtőjén hónapok óta tapasztalt csapadékhiány következménye "már szembetűnő". A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (KÖTIVIZIG) a Kiskörei Vízlépcsőnél alvízi mínusz 320 centiméteres vízszinttartásra tért át annak érdekében, hogy a Szolnokon és a környező településeken élő, mintegy 100 ezer ember ivóvízellátásáról gondoskodó Szolnoki Felszíni Vízmű zavartalan működéséhez szükséges minimális vízszintet biztosítani tudja - ismertették.
A folyók alacsony vízhozama ellenére a mezőgazdasági célú vízszolgáltatás egyelőre zavartalan a Tisza mentén, köszönhetően a Kiskörei Vízlépcső felett, a Tisza-tóban előrelátóan betárolt vízkészletnek - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
