Hírek
2012. Március 31. 07:07, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Rák-enciklopédiát bocsátottak ki
Kiadták a 'ráktudományok könyvének' első kötetét, mely a tudósok szerint felgyorsítja az új rák-gyógyszerek kutatásának folyamatát.
Az 'enciklopédia' részletezi, hogy a több száz különböző rákos sejt miként reagál a rák ellenes gyógyszerekre - írja a BBC.
Most egy Cambridge-hez közeli és számos másik rákkutató intézmény csapatai kibocsátottak két tanulmányt, melyek több száz rákos sejttel kapcsolatban katalogizálták az adatokat.
A brit kutatócsapat amerikai, francia és svájci kollégáikkal együtt több mint 600 rákos sejt 130 gyógyszerre való reakcióját vizsgálta meg, genetikai jellegzetességeket azonosítva.
Ez több páciensnek is segítség lehet, hiszen felfedezték, hogy a ritka, gyermekeknél előforduló csontrák bizonyos gyógyszerekkel kezelhető.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
