Hírek
2018. Szeptember 10. 11:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Problémát talált a Nébih több diákcsemegénél
Jelölési hiányosságokat talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a diákcsemegék ellenőrzésekor, a ropogtatnivalók élelmiszerbiztonsági szempontból megfeleltek a teszteken
- közölte a Nébih hétfőn az MTI-vel. A hivatal szakemberei 14 termék mikotoxin, penész és növényvédőszer-maradék vizsgálatát végezték el. A csemegék élelmiszerbiztonsági szempontból megfeleltek, azonban a jelölési hiányosságok miatt 7 esetben figyelmeztetni kellett a vállalkozókat. Jellemző probléma volt, hogy több diákcsemegébe - a csomagolás alapján - "változó arányban" kerültek az összetevők. Az előírások szerint azonban ez a kifejezés csak akkor használható, ha az összetevők tömegarányai nem térnek el jelentősen egymástól.
A tájékoztatás szerint a biztonsági paraméterek közül minden terméknél ellenőrizték a Salmonella és az Escherichia coli baktérium jelenlétét, és egyik sem volt kimutatható a termékekből. A penészgombák vizsgálatánál is megfeleltek a termékek az előírásnak. Vizsgálták a mikotoxinok jelenlétét is, mennyiségük minden esetben a kimutatási határ alatt volt. A növényvédőszer-maradék vizsgálatok sem mutattak ki határértéket meghaladó szermaradékokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
