Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2025. Július 15. 07:59, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

Pride: hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész

Az áprilisi demonstrációkon történtek kapcsán, kilenc szabálysértési ügyben hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését indítványozta a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség hétfőn az MTI-vel.

Mint írták, az idén tavasszal tartott demonstrációk kapcsán a rendőrség mint szabálysértési hatóság több esetben arra a következtetésre jutott, hogy az eljárást mentelmi joggal rendelkező országgyűlési képviselővel szemben kell lefolytatni. Ezek a szabálysértési eljárások a polgári felhasználású robbanóanyaggal és pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértés, a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése, illetve a gyülekezési joggal visszaélés miatt indultak - jegyezték meg.

Emlékeztettek rá: a szabálysértési eljárásban - ellentétben a büntetőeljárás szabályaival - az országgyűlési képviselő önként lemondhat a mentelmi jogáról. Amennyiben az országgyűlési képviselő nem mond le mentelmi jogáról, vele szemben csak akkor folytatható le a szabálysértési eljárás, ha az Országgyűlés felfüggeszti mentelmi jogát. A szabálysértési hatóság megkeresése alapján a legfőbb ügyész terjeszti elő a mentelmi jog felfüggesztésére irányuló indítványt.

Tudatták: a rendőrség előterjesztése alapján hétfőn Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész kilenc szabálysértési ügyben tett indítványt az Országgyűlés elnökénél hat országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztésére, akik a szabálysértési eljárásban önként nem mondtak le mentelmi jogukról.

Címkék: pride

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf