Hírek
2020. Június 29. 09:42, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Öt embert vittek kórházba szén-monoxid-mérgezés gyanúja miatt a fővárosban
Öt ember került kórházba szén-monoxid-mérgezés gyanúja miatt vasárnap Budapesten - mondta a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek.
Kisdi Máté tájékoztatása szerint vasárnap délután egy XI. kerületi Budafoki úti társasházból a szén-monoxid-érzékelő jelzése miatti hívták ki a tűzoltókat, akik több lakásban is méréseket végeztek, és a házból a mentők egy embert mérgezés gyanújával kórházba vittek.
A kora esti órákban a VIII. kerületi Kiss József utcai társasházhoz riasztották a tűzoltókat, miután az egyik ingatlanból a mentők egy embert szén-monoxid-mérgezés gyanújával kórházba vittek. A Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság doktorszolgálata további két embert vizsgált meg a társasházban, mindkettőjüket kórházba kellett vinni megfigyelésre.
Később egy XI. kerületi Irinyi József utcai társasházi lakásban is megszólalt a szén-monoxid-érzékelő, innen egy ember került kórházba megfigyelésre.
A szóvivő elmondta: délelőtt a XIII. kerületben egy Radnóti Miklós utcai lakásban, dél körül pedig a VIII. kerületi Víg utca egyik társasházi lakásában kellett beavatkozni a tűzoltóknak az érzékelők jelzése miatt.
A tűzoltók mind az öt helyszínen kimutatták a mérges gáz jelenlétét a lakások levegőjében, ezért a gázszolgáltató szakemberei kizárták a gázkészülékeket a fogyasztási rendszerből - tette hozzá.
Kisdi Máté felhívta a figyelmet a fűtő- és tüzelőberendezések, illetve a kémények rendszeres, szakszerű ellenőrzésének jelentőségére, valamint arra, hogy a lakás szellőző nyílásait soha nem szabad eltömíteni. Fontos a rendszeres szellőztetés, valamit a szakboltokban vásárolható szén-monoxid-érzékelő berendezések elhelyezése - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
