Hírek
2016. Augusztus 30. 10:55, kedd |
Belföld
Forrás: mti.hu, borítókép: ujnemzedek.hu
Ösztöndíjakat követelhet vissza az állam nem diplomázó hallgatóktól
Ezer ösztöndíjastól követelheti vissza az állam a kifizetett pénzt, amennyiben a jellemzően mesterszakos hallgatók augusztus 31-ig nem szereznek oklevelet -
-mondta az Oktatási Hivatal elnökhelyettese az M1 aktuális csatorna műsorában kedden.
Aki kifut a határidőből, kérhet részletfizetést vagy ledolgozhatja a tartozását - közölte Stéger Csilla.
Ugyancsak lehetőség van halasztási kérelem benyújtására, például a nyelvvizsga hiányában vagy tartós betegség, esetleg szülés esetén - tette hozzá.
Mint elmondta: az első ösztöndíjakat 2012-ben ítélte oda az állam, jellemzően négy féléves mesterképzésben résztvevő hallgatóknak. A feltételek között szerepelt, hogy a képzési idő másfélszerese alatt oklevelet kell szerezni; ez az idő jár le most augusztus végén.
Országosan egyébként, mintegy 200 ezer diák részesült állami ösztöndíjban - mondta Stéger Csilla.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
