Városlista
2025. augusztus 11, hétfő - Zsuzsanna

Hírek

2016. Július 02. 10:31, szombat | Belföld
Forrás: mti

Összeverekedtek migránsok a fóti gyermekotthonban

Összeverekedtek migránsok a fóti gyermekotthonban

Összeverekedett mintegy húsz, magát afgánnak, illetve pakisztáninak valló migráns a fóti gyermekotthonban - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója az M1 aktuális csatorna péntek esti műsorában.

A rendőrök kiérkezésére a verekedést abbahagyták. Három migráns kórházi ellátásra szorult, nyolc napon belül gyógyuló fejsérülést szenvedtek.

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója azt mondta: jelenleg az országban mintegy 7 ezer migráns tartózkodik, akiknek ügyei különböző szakaszban vannak. A fóti gyermekotthonban egyedülálló fiatalokat helyeznek el.

Nyílt befogadó állomásokon - mint ami pénteken Kiskunhalason is nyílt - betegek, öregek, illetve nagycsaládosok vannak. Azok, akik valamilyen bűncselekményt vagy szabálysértést követtek el zárt táborokban vagy idegenrendészeti őrizetben várják ügyeik végső elbírálását.

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a Hortobágyon történt robbanás kapcsán azt mondta: szörnyű, súlyos baleset történt. "A katonák esküjükhöz híven védték hazájukat, a haza hősi halottai" - fogalmazott Bakondi György.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld

Folytatódik a hőség a héten

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.

2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld

Újra működik az EESZT

Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.

2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld

Megélénkülőben az ingatlanpiac

Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót