Városlista
2026. április 18, szombat - Andrea

Hírek

2023. Március 31. 13:58, péntek | Belföld
Forrás: mti

Orbán Viktor a Vatikánba utazott

Orbán Viktor a Vatikánba utazott

Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Rómában lerótta kegyeletét Karl-Joseph Rauber bíboros-érsek, egykori budapesti apostoli nuncius ravatalánál - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A magyar küldöttség tagja volt Balog Zoltán, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke és Azbej Tristan, a Külgazdasági és Külügyminisztérium üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkára is - közölte a sajtófőnök.

Hozzátette: Magyarország és a magyar egyházak sokat köszönhetnek a néhai bíboros egyházdiplomáciai támogatásának.

Karl-Josef Rauber bíboros március 26-án, 88 éves korában hunyt el. 1997-től 2003-ig Magyarország és Moldova nunciusa volt. Ferenc pápa 2015 februárjában kreálta bíborossá.

Címkék: orbán viktor, vatikán

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld

A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték

2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld

Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma

Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van

2026. Április 18. 09:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: nagy országos rendezvény lesz az új kormány megalakulásának napján

Nagy országos rendezvényt szervez a Tisza Párt az új Országgyűlés alakuló ülésére a Parlament előtti Kossuth térre