Városlista
2025. december 26, péntek - KARÁCSONY

Hírek

2011. December 10. 06:20, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Orbán: újra kell írnunk a költségvetést

Orbán: újra kell írnunk a költségvetést

Alapjaiban át kell írnunk a költségvetést, amihez már szombaton hozzálátunk – nyilatkozta péntek délután Brüsszelben Orbán Viktor miniszterelnök.

A bővebben nem indokolt bejelentést sajtóértesülések szerint a magyar gazdaság recessziója is magyarázhatja. Orbán azt is leszögezte, sosem fogunk egy csónakban ülni a britekkel.

Orbán Viktor közlése szerint a büdzsét alapjaiban kell újra írni – s mivel erre kevés idő van, már szombaton munkához látnak, ő pedig találkozót kezdeményez a gazdasági miniszterrel – tudta meg az Index. Bár Orbán kijelentésére bővebb magyarázatot a portál kormányközeli forrásokból sem kapott, valószínűleg tartják, hogy a mögött a harmadik negyed éves GDP-adatok állhatnak, melyeket szintén pénteken hoztak nyilvánosságra. Az elemzés szerint a gy a majdnem 6 százalékkal bővülő mezőgazdaság kivételével lényegében a teljes magyar gazdaság recesszióban van, például a feldolgozóipar 1, az építőipar 3,6 százalékos mínuszt mutatott.

A másik ok a német központi bank, a Bundesbank rossz előrejelzése lehet – véli az Index szakértője – a pénzintézet ugyanis tovább rontotta a bruttó német hazai össztermék (GDP) jövő évi növekedésével kapcsolatos előrejelzését, arra hivatkozva, hogy az adósságválság hatásai visszafoghatják a gazdasági növekedést Európában, aminek kedvezőtlen hatásai lehetnek a német exportra. Mindez kedvezőtlenül érinti a némettel szoros kapcsolatban álló magyar gazdaságot is.

Azzal kapcsolatban, hogy a britek visszautasították a kormányközi szerződés aláírását, Orbán azt mondta, Magyarország és Nagy-Britannia sosem fog egy csónakban ülni. A magyar képviselet, nyolc másik országhoz hasonlóan még nem írta alá a paktumot – arról előbb a helyi parlament véleményét is kikéri.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség / archívum

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is