Hírek
2015. December 09. 15:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nőtt a biztonságérzetünk a rendőrség szerint

Az elmúlt két évben jelentősen nőtt az emberek biztonságérzete - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adataira hivatkozva a rendőrség szerdán a honlapján.
A KSH felmérése szerint a "Mennyire érzi magát biztonságban sötétedés után, ha a lakhelye környékén sétál?" kérdésre 2013-ban a válaszadók 65 százaléka számolt be arról, hogy biztonságban érzi magát, a 2015-ös felmérésben ez az arány 74 százalékra emelkedett.
Bár településtípus szerinti bontásban a községekben élők esetén a legmagasabb (79 százalék) azok aránya, akik biztonságban érzik magukat, a 2013 és 2015 között kimutatható pozitív változás mértéke Budapesten a legerőteljesebb: 14 százalékponttal nőtt azok aránya, akik biztonságban érzik magukat - közölte a rendőrség.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal