Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2018. Január 28. 05:00, vasárnap | Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti:

Nemi erőszak miatt vizsgálat indult a francia költségvetési miniszter ellen

Nemi erőszak miatt vizsgálat indult a francia költségvetési miniszter ellen

Előzetes vizsgálatot indított a párizsi ügyészség Gérald Darmanin francia költségvetési miniszter ellen egy állítólagosan 2009-ben elkövetett nemi erőszak miatt. A tárcavezető határozottan tagadja a vádakat

- erősítette meg szombaton a vádhatóság a Le Monde című napilap értesülését.

Az ügyben korábban már elindított vizsgálatot bűncselekmény hiányában tavaly júliusban vádemelés nélkül lezárták, miután a panaszos nem jelent meg a nyomozók idézésére. A 2009-es eset miatt a feljelentés azután érkezett, hogy Gérald Darmanint kinevezték miniszternek. A 35 éves politikus júniusban rágalmazás miatt feljelentést tett a panaszos ellen.

Az ügyről a közvélemény január 15-én értesült, amikor a miniszter maga beszélt róla a France Info hírrádióban. Elmondta, hogy 2017 tavaszán előzetes eljárás volt ellene egy levél alapján, amelyben hatalommal való visszaéléssel és nemi erőszakkal vádolták meg.

Az ügyészég azt követően indította meg újra a vizsgálatot, hogy a panaszos jelentkezett, és közölte, kész válaszolni a nyomozók kérdéseire. A meghallgatás csütörtökön volt.

Edouard Philippe miniszterelnök szombaton közölte, hogy az "igazságszolgáltatásnak most teljes függetlenségben kell dolgoznia". Emlékeztetett arra is, hogy "a kormánytagság szabályai ismertek, és Gérald Darmanin a teljes bizalmat élvezi".

A Le Monde szerint a 46 éves sértett januárban jelentkezett ismét az ügyészségen, amely a bűnügyi rendőrséget bízta meg az ügy kivizsgálásával.

A France Info hírrádió szerint "rámenős csábító" hírében álló Gérald Darmanin 2009-ben 27 éves volt. Az interjúban elismerte, hogy "kissé rámenős SMS-ket küldözgetett, aztán meg lelépett".

"Úgy gondolom, nagyon fontos, hogy hirtelen szabadon beszélhetünk (minderről), mert mindenki feltehet magának kérdéseket. Én valószínűleg nem voltam nagyon finom ember" - ismerte el a miniszter a Weinstein-botrány után előtérbe került zaklatási ügyek és kampányok nyomán. Gérald Darmanin azonban az erőszak vádját tagadta.

"Miután a nyomozás nem vezetett eredményre, egy idő után lezárták, bűncselekmény hiányában. Természetesen, hiszen az egész nem igaz" - mondta január 15-én az interjúban a miniszter.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját

Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.

2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld

Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója

Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén