Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2017. Január 31. 10:24, kedd | Belföld
Forrás: mti

Német banktól magyar számlára csalt ki pénzt egy ghánai férfi - VIDEÓVAL

Német banktól magyar számlára csalt ki pénzt egy ghánai férfi - VIDEÓVAL

Több mint 16 millió forintot csalt el egy német hitelintézettől az a ghánai férfi, akit hétfőn Magyarországra hoztak az ellene indított eljárás lefolytatására

- közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a rendőrség honlapján. A közleményben az áll: a jelenleg rendelkezésre álló adatok alapján egy ismeretlen 2015 szeptemberében feltörte egy indai cég levelezőrendszerét, és megváltoztatta a cég hivatalos e-mail-címét. Így amikor egy német hitelintézet több mint 16 millió forint értékben eurót akart átutalni az indai cégnek, az összeg valójában egy magyarországi banknál vezetett folyószámlára érkezett meg. Amikor a német hitelintézet munkatársai észrevették, hogy az átutalás kedvezményezettjének és a bankszámlaszám tulajdonosának a neve nem egyezik meg, feljelentést tettek a német hatóságoknál.

Ahogy a BRFK nyomozása során kiderült, a magyarországi banknál vezetett folyószámla tulajdonosa egy 30 éves ghánai állampolgár, aki ellen országos és nemzetközi elfogatóparancsot adtak ki. Ennek eredményeként a cseh társszervek január 23-án jelezték az Országos Rendőr-főkapitányságnak, hogy elfogták a férfit, és hétfőn éjszaka a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren átadták a fővárosi rendőröknek.

A BRFK pénzmosás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított eljárást a ghánai férfival szemben, és kezdeményezték előzetes letartóztatását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf