Hírek
2021. November 30. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Négyhónapos kisfiú halt bele a koronavírus szövődményeibe Ukrajnában

Az ukrán fővárosban négyhónapos kisfiú halt bele a koronavírus-fertőzés szövődményeibe - közölte Vitalij Klicsko kijevi polgármester hétfőn a Facebookon.
A járvány eddigi áldozatai közül Ukrajnában a legfiatalabb egy 21 napos csecsemő volt, aki szeptember elején hunyt el. Mihajlo Raduckij, a parlament egészségügyi bizottságának kormánypárti elnöke pénteken hozta nyilvánosságra, hogy tavaly március óta több mint 150 ezer gyermek kapta el a vírust, és több mint ötvenen haltak bele a betegség szövődményeibe. Rámutatott arra, hogy a kiskorúak az összes megbetegedett tíz százalékát jelentik.
Kijevben az elmúlt napon 45-en haltak meg, és 33 gyermek betegedett meg.
Közben Ruszlan Sztefancsuk házelnök beszámolt arról, hogy a parlament által, a törvényhozási épület melletti Nacionalnij szállodában nyitott oltóponton az elmúlt két hét alatt több mint másfél ezren vették fel az oltást. Sztefancsuk november 1-jén tájékoztatott arról, hogy a parlament igazgatása alá tartozó két szállodában - a Nacionalnij és a Kijiv hotelben - mobil oltópontokat hoznak létre. November közepe óta a parlament épületébe csakis oltási igazolvánnyal vagy negatív teszttel, illetve a gyógyultságot igazoló orvosi papírral rendelkezők léphetnek be. Ez egyaránt vonatkozik a képviselőkre, az apparátus tagjaira és minden látogatóra, beleértve a kormány tagjait is.
Viktor Ljasko egészségügyi miniszter hétfői tájékoztatóján közölte, hogy Ukrajnában eddig nem azonosítottak olyan beteget, aki a koronavírus Dél-Afrikából származó, omikron nevű variánsával fertőződött meg. Kiemelte, hogy az elmúlt egy hét alatt Ukrajnában a fertőzéses esetek száma 22 százalékkal, a kórházi kezelésre szorulóké 12 százalékkal, az átlagos napi halálozási arány pedig 14 százalékkal csökkent.
Ukrajnában hétfőre az eddig azonosított fertőzöttek száma 5804-gyel 3 427 827-re, az elhunytaké 297-tel 85 414-re nőtt. Az aktív betegek száma eközben csaknem ötezerrel 421 699-re csökkent. Az elmúlt napon 2082 koronavírusos, illetve fertőzésgyanús beteget szállítottak kórházba.
A legfrissebb adatok szerint valamely oltás mindkét dózisát eddig 10 967 700-an adatták be maguknak a mintegy 42 millió lakosú országban, további 2 352 830-an pedig még csak az első adagot kapták meg. Vasárnap 93 970 embert oltottak be az országban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld
Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt
Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.