Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2025. Február 09. 09:50, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

MOHU: a hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros

A hulladékkoncesszió bevételeiből biztos nem veszi meg Rákosrendezőt a főváros – közölte a MOHU szombaton az MTI-vel.

Szerintük pontatlanul fogalmazott Vitézy Dávid, a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője, amikor arról nyilatkozott az Indexnek, hogy a hulladékkoncesszió bevételeiből vásárolja meg a Budapesti Közművek (BKM) a rákosrendezői telket.

Azt írták, Vitézy Dávid "vélhetően nem ismer minden részletet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért a tisztánlátás érdekében" adnak tájékoztatást erről.

Eszerint a MOHU Budapest összesen 39 milliárd forintot fizetett a BKM-nek a MOHU Budapest 50 százalékáért és annak működtetéséért.
Az összegből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU Budapest fejlesztésére költhet. Ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet - írta a MOHU.

Hangsúlyozták, 2024 végén e szerződés részeként további mintegy 13 milliárd forintért vásárolt meg a MOHU Budapest a fővárostól egy részben EU-s forrásból megvalósuló hulladékválogatót és logisztikai telepet is. A vételárat az EU-s támogatással összefüggésben használhatja fel az önkormányzat.

Megjegyezték, nem a MOHU dolga, hogy Budapest milyen forrásokkal rendelkezik, a vállalat feladata, hogy "a hazai hulladékgazdálkodási rendszer modernizálása és fejlesztése, annak érdekében", hogy meg lehessen felelni az európai uniós céloknak, meg lehessen óvni a környezetet.
Vitézy Dávid az Index szombaton megjelenő hírében úgy fogalmazott, a fővárosnak Rákosrendező megvásárlására a hulladékkoncesszió bevételeiből van pénze, mert "ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város".

Fotó: Index.hu

Címkék: mohu, rákosrendező

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton

A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat

2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld

Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal