Városlista
2026. június 25, csütörtök - Vilmos

Hírek

2021. Augusztus 12. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: MTI/Máthé Zoltán

MOB: rendkívül jól teljesített a magyar csapat

MOB: rendkívül jól teljesített a magyar csapat

Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint rendkívül jól teljesített a húsz éremmel hazatért magyar csapat a vasárnap zárult tokiói játékokon.

A szerdai sajtótájékoztatón a MOB-vezető hangsúlyozta, száz százalékban sikerült teljesíteni az előzetes elképzeléseket, és felidézte, hogy 2019-ben még csak 13 érem állt a szakmai prognózisban.

"Összegezve: a Covid nem volt befolyással a magyarok szereplésére. Riót túlszárnyalva kilenc sportágban nyertünk érmet, és 12 sportágban végeztünk pontszerző helyen, 70 olimpikonunk zárt az első hat hely valamelyikén" - sorolta Kulcsár Krisztián hozzátéve, az ökölvívás, az atlétika és a torna ugyanakkor hiányérzetet hagyott maga után.

Fábián László sportigazgató - az eredeti évszámra és a magyar medálok számára utalva - "húsz-húsz-húszként" összegezte a tokiói játékokat. Kiemelte továbbá, hogy az egymillió lakosra jutó aranyak számában az idei olimpia előtt Finnország volt az első, jelenleg viszont már Magyarország áll az örökrangsor élén.

"Rég nem látott eredmény jött ki most Japánban, és picit fáj a szívünk a magyar bronzot is hozó karatéért, amely Párizsban már nem lesz műsoron, de remélhetőleg nem utoljára láttuk olimpián" - fejtette ki Fábián László.



Vékássy Bálint főtitkár közölte, elegendőnek bizonyult az a 956 millió forint, amit a tokiói játékokra szánt a MOB.

"A japán szervezők nem mindig tudtak száz százalékot hozni, akadtak logisztikai problémák, de 90 ezer akkreditált esetén ez nem róható fel. Örömmel jelentem, hogy a magyarok közül csak alig százan szorultak menetközben orvosi ellátásra, főként légúti vagy emésztési panaszokkal" - tette hozzá.

A magyar sportolók hat arany-, hét ezüst- és hét bronzéremmel tértek haza Japánból.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld

Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét

Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.

2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld

Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik

A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.

2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld

Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot

A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.

2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld

Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére