Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2017. December 02. 09:32, szombat | Sport
Forrás: mti

Michelisz másodikként zárta a túraautó-vb idényét

Michelisz másodikként zárta a túraautó-vb idényét

Michelisz Norbert második helyen zárta a túraautó-világbajnokságot, miután az utolsó versenyhétvége, a Katari Nagydíj pénteki második, fő futamán nyolcadik helyen ért célba, míg az éllovas Thed Björk negyedik lett.

A Honda gyári csapatának magyar pilótája 16,5 pontos hátrányból, a 11. helyről várhatta a záró viadalt, a Volvo svéd versenyzője pedig a negyedik pozícióból indult.

A rajtot jól kapta el Michelisz, a második kör elejére a nyolcadik helyre lépett előre, a kissé beragadó Björköt viszont eddigre visszaengedte eredeti pozíciójába a csapattársa. Michelisz beszorult a volvós Yvan Muller mögé, s nem is tudta megelőzni őt. Így is pályafutása legjobb idényét érte el azzal, hogy 255 pontot gyűjtve második lett. A vb-címet Björk 283,5 ponttal szerezte meg.

"Nagyon csalódott vagyok a futamok után, mert nem voltam olyan helyzetben, hogy önerőből támadjak" - mondta a Facebook-oldalán közzétett videóban Michelisz, aki a magyar autósport első világbajnoki érmét nyerte. "Második lettem év végén, van ennél azért rosszabb is a világon, de most még csalódást kelt bennem az elszalasztott világbajnoki lehetőség."

Fotó: michelisz.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:40, csütörtök | Sport

Juhász Csaba: Egy nagyon nehéz versenyen vagyunk túl

Csabi beszámolója a 3. WHB Győr Rally-ról.

2025. Szeptember 25. 07:00, csütörtök | Sport

Európa-liga - Keane: a párharcok megnyerése lehet a kulcs a Plzen ellen

Elsősorban az egy az egy elleni párharcok megnyerése lesz csütörtök este a siker kulcsa a Viktoria Plzen elleni Európa-liga-mérkőzésen Robbie Keane, a Ferencváros labdarúgócsapatának vezetőedzője szerint.

2025. Szeptember 25. 06:59, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém három góllal nyert Bukarestben

A klubvilágbajnok Veszprém 30-27-re nyert Rosta Miklós román csapata, a Dinamo Bucuresti otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában, szerdán.

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Sport

Futsal: A magyar válogatott kijutott az Európa-bajnokságra

A magyar férfi futsalválogatott kijutott a jövő évi Európa-bajnokságra, mivel a múlt csütörtöki 3-2-es győzelem után a pótselejtező szerdai visszavágóján 2-2-es döntetlent játszott Románia vendégeként Craiovában.