Hírek
2015. Június 01. 07:19, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Melegszik az idő a nyár első hetében
A meteorológiai nyár első hetében melegszik az idő, jellemzően 30 Celsius-fok körüli meleg lesz, helyenként akár 32 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet.
Június elsején, hétfőn többórás napsütés várható, de helyenként kialakulhat záporeső, akár zivatar is (nagyobb eséllyel a Dunántúlon és az Északi-középhegységben). Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csupán zivatarok környezetében lehetnek átmeneti viharos széllökések. A legalacsonyabb hőmérséklet 11 és 16 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 25 és 29 fok között alakul, a Dél-Alföldön lesz melegebb.
Kedden és szerdán napos idő várható, csapadék nem valószínű. Kedden a leghidegebb órákban 11-17 fok lehet. Nappal 26-30 fokig melegszik a levegő. Szerdán a legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 18, a legmagasabb 28 és 31 fok között alakul.
Csütörtökön is sok lesz a napsütés, de helyenként zápor, zivatar is lehet. Északkeleten néhol megerősödhet a szél is. A minimumhőmérséklet 13 és 18, a maximumhőmérséklet 28 és 32 fok között valószínű.
Pénteken nagyrészt derült, csapadékmentes idő várható, de főként keleten többfelé megerősödik a szél. A leghidegebb órákban 12-17 fok lehet. Nappal 25-30 fokig melegszik a levegő.
Szombaton és vasárnap túlnyomóan derült, csapadékmentes idő várható. Szombaton a legalacsonyabb hőmérséklet 12 és 17, vasárnap 13 és 18 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton várhatóan 26 és 31, vasárnap 28 és 32 fok között alakulnak – olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
