Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2012. Január 31. 13:49, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Megvan a negyedik magyar mobilszolgáltató - a Magyar Posta konzorcium a befutó

Megvan a negyedik magyar mobilszolgáltató - a Magyar Posta konzorcium a befutó

A Magyar Posta, az MFB Invest és a Magyar Villamos Művek konzorciuma nyerte a negyedik mobilszolgáltató tendert Magyarországon.

Vagyis megnyerték a 900 megahertzes frekvenciasáv 5 megahertz szélességű egybefüggő 'A'-blokk árverését.

A nyertesek összesen 43,9 milliárd forintot ajánlottak fel a frekvenciablokkokért, ehhez jön még az áfa.

Mellettük szintén érvényes ajánlatot tettek a jelenlegi piaci szereplők, amelyek összességében osztoztak a fennmaradó 5,8Mhz-n. A cégek ezért 34,8 milliárd forintot fizettek. A Vodafone 15,6 milliárd forintot, a Magyar Telekom 10,9 milliárd forintot, a Telenor pedig 7,2 milliárd forintot ad az 2-2 illetve a 1,8 MHz frekvenciáért. Nekik azért fontos az új frekvencia, mert ezáltal növelhetik kapacitásukat – írja a Napi Gazdaság.

A nyertes a nemzeti roaming-szerződés keretén belül használhatja a már meglévő szolgáltatók, a Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone hálózatát, míg saját hálózatát ki nem építi. A negyedik mobilszolgáltatónak egy éven belül kell elindítania szolgáltatását, és legalább 30 ezer fős lakosságú települést le kell fednie.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.