Hírek
2019. Április 04. 05:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: police.hu
Meghalt az utasa egy súlyosan ittas autósnak

A hajdú-bihari rendőrök befejezték a baleset vizsgálatát.
A rendőrök még tavaly március 30-án 17 óra körül Hajdúnánáson a Petőfi utcában intézkedtek egy balesetnél. A vizsgálat szerint egy férfi ittasan okozott balesetet. Egy jobbra ívelő útkanyarulatban járműve sebességét nem megfelelően választotta meg és az árokba sodródott, ahol egy fának ütközött.
A balesetben a kocsi utasa olyan súlyosan megsérült, hogy a kórházba szállítás során életét vesztette, míg a sofőr súlyos sérülést szenvedett.
Az ügy vizsgálatába bevont igazságügyi orvosszakértő véleménye szerint a sofőr súlyos fokú alkoholos befolyásoltságban vezette gépjárművét.
A Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály az 56 éves férfival szemben halált okozó járművezetés ittas állapotban bűntett elkövetésének megalapozott gyanújával folytatott vizsgálatot.
A nyomozás vizsgálati szakaszában a rendőrök a szükséges eljárási cselekményeket elvégezték és az iratokat átadták az ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját