Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2018. Január 31. 13:28, szerda | Belföld
Forrás: mti

Megduplázódott az influenzás betegek száma

Megduplázódott az influenzás betegek száma

Egy hét alatt megduplázódott az influenzaszerű megbetegedéssel orvoshoz fordulók száma;

a 4. naptári héten (január 22-28.) 31 350 ember fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel orvoshoz, ami 85,9 százalékkal több beteget jelent - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának kórházhigiénés és járványügyi felügyeleti főosztálya szerdai, legfrissebb jelentésében.

A jelentés szerint a legtöbb beteg a fővárosban, Fejér és Pest megyében van.

Az elmúlt héthez viszonyítva az orvosnál megjelent betegek között nőtt a gyermekek aránya, (34,2 százalék), Bács-Kiskun megyében a betegek több mint fele 15 éven aluli volt. A betegek 31,6 százaléka a 15-34 éves fiatal felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 25,3 százaléka, 8,9 százalékuk pedig a 60 éven felüliek közül került ki.

Szintén emelkedett az influenza miatt kórházba kerültek száma is, az elmúlt héten huszonhét új beteg részesült intenzív ellátásban az előző heti huszonkettőhöz képest.

Az Országos Közegészségügyi Intézethez beküldött minták vizsgálata során 34 influenza B és két influenza A vírust azonosítottak.

Címkék: beteg, influenza, járvány

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton

A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat

2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld

Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal