Hírek
2016. Január 06. 07:51, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Még több helyen várható ónos eső és havazás

Az ónos eső veszélye miatt szerdára tizenkét megyére és a fővárosra adott ki, már csak elsőfokú figyelmeztetést a meteorológiai szolgálat. Többfelé havazásra is figyelmeztetnek.
A Dunántúl déli felén, illetve Bács-Kiskun megyében szerda hajnalig 2-5 milliméternyi ónos eső valószínű, főként Somogyban és Baranyában hullhat ennél több. Csapadék a Balaton térségében az ónos eső mellett már inkább fagyott eső, illetve az északabbra fekvő tájakon (Dunántúli-középhegység, Pest megye) hó formájában várható, néhány centiméter friss hóval. Ugyanakkor kisebb ónos szitálás bárhol előfordulhat - írták.
Szerdán az ország délkeleti felén (az Alföldön, átmenetileg a középső országrészben, illetve eleinte még a Dél-Dunántúlon) továbbra is várható kisebb mennyiségű ónos eső. A Dunántúlon, illetve az ország középső tájain főként a nap második felében időszakos havazás valószínű. A csapadék mennyisége bizonytalan, de több helyen van esély 5-10 centiméternyi friss hóra is.
Az ónos eső veszélye miatt szerdára Budapestre és Pest megyére, valamint Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Veszprém megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést.
Emellett Budapestre és Pest megyére, továbbá Baranya, Fejér, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére a havazás miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést. Ezeken a területeken 12 óra alatt több mint 5 centiméternyi hó is hullhat.
Az előrejelzés szerint a legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 1, a legmagasabb nappali hőmérséklet 0 fok körül valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal