Városlista
2025. december 26, péntek - KARÁCSONY

Hírek

2019. Június 19. 12:53, szerda | Belföld
Forrás: mti

Másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás-veszély miatt

Másodfokú riasztást adtak ki felhőszakadás-veszély miatt

Több megyét érintően másodfokú riasztásokat adott ki felhőszakadás veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az érintett területeken a következő órákban rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésük szerint Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Pest és Tolna megyében, továbbá a fővárosban van, illetve lehet érvényben másodfokú riasztás felhőszakadás veszélye miatt. A többi megyében is elsőfokú riasztások lehetnek érvényben.

Emellett a zivatarveszély miatt is az egész országban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben.

A meteorológiai szolgálat azt írta: éjszakára mérséklődik a zivatartevékenység, de teljesen várhatóan nem szűnik meg. Az intenzívebb csapadékgócokban rövid idő alatt 20-50, néhol 50 millimétert meghaladó csapadék, illetve nagy méretű jég is hullhat, emellett 60-80 kilométer/órás széllökésre is van esély. Hevesebb zivatarok az Alföldön, illetve a középső országrészben lehetnek.

Mindemellett az előrejelzés szerint a hőmérséklet délután 26 és 32, késő este 19 és 24 fok között alakul.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak

Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld

Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar

Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.

2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld

Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra

Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.

2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld

Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!

A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is