Hírek
2025. Március 14. 07:19, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon
Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
Az április 18-ig érvényben lévő kora tavaszi menetrend szerint a személyhajók péntekenként, szombatonként és vasárnaponként közlekednek Siófok-Tihany, valamint Fonyód-Badacsony útvonalakon. A hétnek ezeken a napjain sétahajóra is lehet szállni Siófok, Badacsony és Keszthely kikötőiben.
A balatoni kompmenetrend már előbb, március 14-től tavaszra vált.
Péntektől már nemcsak hétvégeken, hanem hétköznapokon is fél óránként indulnak a járatok: Szántód felől 7.00 és 19.00 óra között, Tihany felől 7.15 és 19.15 óra között, a menetidő 8 perc. Nagy forgalom esetén sűrítik a járatokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
