Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2012. Május 25. 07:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

Már változtatnak: csökkentenék a telefonadót

Már változtatnak: csökkentenék a telefonadót

Alig telt el egy hét a telefonadó elfogadását követően, máris módosítják a vonatkozó szabályokat.

A gazdasági bizottság által benyújtott módosítás értelmében a magánszemély után fizetendő 700, a cégek után fizetendő 2500 forintos adóplafon csak 2013-tól lenne érvényben. A telefonadóhoz Rogán Antal nyújtott módosító javaslatot- írja az mfor.hu.

Idén a magánszemélyekhez kapcsolódó számok után maximum 400, a vállalatok utáni hívószámokra pedig maximum 1400 forintot kellene fizetniük a távközlési cégeknek. A módosítás szerint a teszt-hívások mellett már a teszt-SMS-k is mentesülnének az adó hatálya alól, az adót pedig a telekomcégeknek az elfogadott törvényben foglalt tárgyhót követő hó 20. napja helyett egy hónappal későbbi határidővel, a tárgyhót követő második hónap 20-ig kellene kifizetniük.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld

Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld

MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon