Városlista
2026. február 9, hétfő - Abigél

Hírek

2019. Március 22. 13:35, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay

Magyarországon fogták el az Iszlám Állam egyik magas rangú terroristáját

Magyarországon fogták el az Iszlám Állam egyik magas rangú terroristáját

Az Iszlám Állam egyik magas rangú vezetőjét fogtak el a Fővárosi Nyomozó Ügyészség a Terrorelhárítási Központtal együttműködve pénteken Magyarországon - közölte az M1 Híradója.

Információk szerint a férfi 30 év körüli, szír állampolgár. A ISIS terrorszervezet katonai veresége után érkezett Magyarországra. Személyazonosságának ellenőrzésekor derítette ki a TEK, hogy a férfi a terrorszervezet emírjeként öngyilkos merényleteket szervezett és kivégzéseket irányított.

A dzsihadista terroristát pénteken délelőtt a nyírbátori menekültügyi központban kapták el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld

Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra

A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.

2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni

Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.

2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának

Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának