Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2011. Augusztus 22. 14:17, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Magyarország fizet elsőként

Magyarország fizet elsőként

Eljött a visszafizetés ideje. A portfolio.hu az UniCredit Bank elemzését idézi, mely szerint Magyarország kezdi meg elsőként a Nemzetközi Valutalap és az Európai Unió által, még 2008-ban utalt óriáshitel törlesztését.

A Világbank hitelpénzét nem hívtuk le, így legalább ez nem terheli az államkasszát.

Az idei utolsó negyedév magyar állami számláit fogja először terhelni az óriáshitel, jövőre azonban már nemcsak Magyarország, hanem Lettország, Románia, Szerbia és Ukrajna számára is esedékes a hiteltörlesztés. A 2008-ban kitört pénzügyi válságban az öt ország összesen 46,9 milliárd euró összegnek megfelelő hitelrészt hívott le a megállapodott keretekből.

Számunkra már idén egy 2 milliárd eurónak megfelelő törlesztés válik esedékessé az Európai Unió felé, az IMF-nek való törlesztéssel együtt jövőre pedig 3,6 milliárd eurót kell visszafizetni. Egyelőre úgy tűnik, hogy a korábban nemzetközi pénzügyi lélegeztetőre szorult kelet-közép-európai országok képesek fizetni a felmerülő terheiket. A probléma most éppen a dél-európai országokkal van.

OrientPress Hírügynökség, portfolio.hu

Címkék: hitel

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton

A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat

2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld

Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal