Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2016. Szeptember 19. 07:34, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Madárrajjal ütközött egy gép a debreceni repülőtéren

Madárrajjal ütközött egy gép a debreceni repülőtéren

Madárrajjal ütközött felszállás közben a Wizz Air légitársaság Londonba induló gépe a debreceni repülőtéren. Az Airbus 320-ast vészfékezéssel sikerült megállítani, személyi sérülés nem történt.

A Wizz Air menetrendszerinti járata 169 utassal, valamint 4 csecsemővel és a 6 fős személyzettel a fedélzetén 17 óra 25 perckor kezdte meg a felszállást - mondta az Airport Debrecen Kft. forgalmi igazgatója.

Gulyás Péter hozzátette: a gép Debrecenből London Luton repterére indult, amikor a kifutópályán egy átrepülő sirálycsapattal összeütközött. A pilóták az ilyenkor szokásos protokoll szerint vészfékezéssel megállították az Airbus 320-ast, majd a gép visszagurult a forgalmi előtérre, ahol az utasok kiszállhattak.

Személyi sérülés nem történt, az utasokat mentesítő járattal szállítják Londonba - fűzte hozzá Gulyás Péter, aki elmondta azt is: az átvizsgálás során megállapították, hogy a madarak nem okoztak kárt a repülőgépben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld

MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.

2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld

31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények

Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények