Hírek
2018. Szeptember 11. 17:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Lendületben van a turizmus a turisztikai ügynökség szerint
Továbbra is lendületben van a magyar turizmus a Központi Statisztikai Hivatal kedden közölt júliusi mutatói szerint - kommentálta a statisztikai adatokat a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ).
Az év első hét hónapjában az egy évvel korábbihoz képest 5,6 százalékkal több vendég érkezett Magyarországra, és 8,5 százalékkal tovább nőttek a szálláshelyek bevételei is - írták. Az MTÜ abban bízik, hogy a Kisfaludy-programban a kormány támogatásával megvalósuló szálláshelyfejlesztésekkel a vidéki panziók és szállodák egyre versenyképesebbek lesznek, a beruházásokkal pedig a magyar turizmus eredményei tovább fogak emelkedni.
Idén július végéig 7,1 millió vendég összesen 17,5 millió vendégéjszakát töltött el a hazai szálláshelyeken. Továbbra is élénk a magyarok belföldi utazási aktivitása, amit az első hét havi összesítésben a belföldi vendégek számának 4,7 százalékos növekedése is mutat. A belföldi turizmus bővülését a SZÉP-kártya mellett az is támogat, hogy a magyar családoknak egyre több pénzük jut a szabadidő tartalmas eltöltésére - írták.
Júliusban megugrott a külföldi turisták száma. Idén csak júliusban a tavalyi évhez képest 6,7 százalékkal több, 700 ezer turista érkezet külföldről Magyarországra, akik összesen közel 2 millió vendégéjszakát töltöttek el a hazai szálláshelyeken. Jelentősen nőtt a Spanyolországból, az Egyesült Királyságból, Izraelből és Kínából érkezők száma, de elsőszámú küldő piacról, Németországból is tovább nőtt a beutazó turizmus.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
