Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2020. Február 15. 06:06, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Közel 20 százalékkal nőtt a halfogyasztás

Közel 20 százalékkal nőtt a halfogyasztás

Közel 20 százalékkal nőtt a magyar halfogyasztás a Kapj rá! kampány négy évvel ezelőtti indulása óta - közölte az Agrármarketing Centrum Nonprofit Kft. (AMC) ügyvezetője pénteken a FeHoVa kiállításon.

Ondré Péter elmondta, hogy 6,7 kilogramm fölé emelkedett az egy főre eső éves halfogyasztás mennyisége.

Ehhez hozzájárult a halhús általános forgalmi adójának csökkentése és az elmúlt évek gazdasági fejlődése is - tette hozzá.

Németh István, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet (MA-HAL) elnöke szerint már eddig is eredményes volt a Kapj rá! kampány, elsősorban az ismeretterjesztés terén, hiszen olyan halfeldolgozási módokat és könnyen elkészíthető recepteket mutathattak be, amelyekkel sokak kedvét meghozták a halételek elkészítéséhez.

Címkék: hal, halfogyasztás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld

Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld

MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon

2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld

Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban

Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.